Fotografia: E01 CC

Kursy

W ofercie przygotowaliśmy różne rodzaje kursów dla dzieci i młodzieży, spośród których każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Standardowe

Są to kursy skierowane do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla przedszkolaków. Kursy zaczynają się w połowie września, a kończą wraz z zakończeniem roku szkolnego. Na kursach standardowych, Kursanci nabywają nowe umiejętności językowe w sposób systematyczny, a zagadnienia i tematyka zajęć dostosowane są do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego uczniów.

 • 3,4,5 latki - zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 45 minut (rocznie 66 lekcji).
 • szkoła podstawowa - zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 60 minut (rocznie 66 lekcji).
 • gimnazjum - zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 75 minut (rocznie 66 lekcji).
 • liceum - zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 90 minut (rocznie 66 lekcji).

Kursy "Pod egzamin"

Kursy „pod egzamin” skierowane są do osób przygotowujących się do egzaminów. Na kursach "pod egzamin", młodzież:

 • utrwali i poszerzy słownictwo w obszarze objętym wymaganiami egzaminacyjnymi,
 • przećwiczy wymagane zagadnienia gramatyczne oraz funkcje językowe,
 • zapozna się ze standardami egzaminacyjnymi, typowymi zadaniami,
 • otrzyma wskazówki pomocne w rozwiązywaniu różnych typów zadań,
 • zautomatyzuje udzielanie odpowiedzi na różnego rodzaju zadania egzaminacyjne.
Naszych kursantów przygotujemy do egzaminu ósmoklasisty, gimnazjalnego, matury oraz do egzaminów Cambridge English (FCE oraz FCE for Schools). Rodzaje kursów „pod egzamin”:
 • Kurs do egzaminu ósmoklasisty Jest to roczny intensywny kurs skierowany do uczniów klasy ósmej szkoły podsatawowej przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 90 minut (rocznie 50 lekcji). Kurs trwa od połowy września do końca kwietnia.
 • Kurs do egzaminu gimnazjalnego Jest to roczny intensywny kurs skierowany do gimnazjalistów przygotowujących się do egzaminu gimnazjalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 90 minut (rocznie 50 lekcji). Kurs trwa od połowy września do końca kwietnia.
 • Kurs do matury Jest to roczny intensywny kurs skierowany do licealistów przygotowujących się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 90 minut (rocznie 60 lekcji). Kurs trwa od połowy września do końca maja.
 • Kurs do First Certificate In English (FCE) Jest to 2letni kurs skierowany do osób przygotowujących się do egzaminu FCE. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 90 minut (łącznie 120 spotkań). Kurs trwa od połowy września do czerwca.
 • Kurs do FCE for Schools (FCEfS) NOWOŚĆ! Jest to intensywny kurs skierowany do młodzieży przygotowującej się do egzaminu FCE for Schools i jest skierowany do młodzieży, która rozpoczęła przygodę uczenia się z YES jeszcze w szkole podstawowej i nieprzerwanie ją kontynuowała. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 90 minut (łącznie 120 spotkań). Kurs trwa od połowy września do czerwca. Istotne informacje na temat powyższych egzaminów Cambridge English znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie British Council.

Kursy na miarę

W naszej ofercie mamy również zajęcia indywidualne, w parach oraz konwersacje. Szczegóły takiego kursu ustalamy indywidualnie.

Godziny kursu

Zajęcia odbywają się od godziny 8.00 do późnego wieczoru i dostosowane są do potrzeb Kursantów.

UWAGA! Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 z klas 0-3 zabieramy ze świetlicy i przyprowadzamy na zajęcia do YES, a po zajęciach odprowadzamy do szkoły.

Czas trwania

Wszystkie kursy zaczynamy w połowie września. Kursy standardowe kończymy po wypracowaniu założonej liczby lekcji dla danego kursu (patrz zakładka „kursy”, zazwyczaj w drugiej połowie czerwca). Kursy do egzaminu gimnazjalnego trwają do końca kwietnia, a kurs do matury trwa do końca maja. Kursy do FCE kończą się w czerwcu.

Dni wolne od zajęć pokrywają się z dniami wolnymi w szkołach państwowych.