Fotografia: mendhak CC

O nas

YES (Your English School) to kameralna szkoła języka angielskiego dla dzieci od 3 lat oraz młodzieży. Szkoła ma siedzibę w Pruszkowie, na Gąsinie, gdzie głównie odbywają się zajęcia. Dla zainteresowanych zorganizujemy też zajęcia z dojazdem do domu. Prowadzimy kursy standardowe i kursy przygotowujące do egzaminów (ósmoklasisty, gimnazjalnego, matury i certyfikatów międzynarodowych-FCE i FCE for Schools). Oferujemy zajęcia w małych grupach od 4 do 6 osób, na których każdy Kursant traktowany jest indywidualnie. W naszej ofercie mamy również zajęcia indywidualne, w parach oraz konwersacje.

Cel

Naszym celem jest rozwijanie kompetencji językowych u dzieci i młodzieży. Nasz cel realizujemy poprzez tworzenie i dostosowywanie programów do indywidualnych potrzeb Kursanta oraz indywidualizację prowadzonych zajęć. W YES stawiamy na uczciwość wobec naszych klientów. Nie obiecujemy sukcesów bez zaangażowania i systematycznej pracy Kursanta. Zapewniamy natomiast doskonałe warunki nauki w małych grupkach, w przyjaznej i mobilizującej atmosferze, dbamy o wysoki poziom nauczania, dzięki czemu każdy Kursant ma szansę odnieść sukces i osiągnąć założony cel.

Jak uczymy?

Naszym Kursantom oferujemy nauczanie zgodne z podejściem komunikacyjnym z wykorzystaniem najnowszych trendów w nauczaniu języków obcych. Uczymy wszystkich umiejętności językowych (czytania, słuchania, mówienia, pisania), jednakże główny nacisk kładziemy na mówienie, słownictwo i szybką komunikację w języku obcym. Zajęcia zaprojektowane są tak aby jak najbardziej przypominały naturalne sytuacje w życiu codziennym. Dlatego na naszych lekcjach dominują dialogi, symulacje, odgrywanie ról, praca w parach i grupach. Integrujemy naukę języka z treściami różnych przedmiotów, dlatego też u nas uczniowie mają okazję uczyć się po angielsku matematyki, geografii, historii czy biologii. W naszej szkole Kursanci poznają kulturę krajów anglojęzycznych. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu nauką języków obcych już od najmłodszych lat, proponujemy zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Celem takich spotkań jest osłuchanie się z językiem, budowanie pozytywnej motywacji oraz stwarzanie podwalin pod przyszłą, intensywną pracę nad językiem. Naszym najmłodszym uczestnikom – przedszkolakom zapewniamy naukę poprzez dobrą zabawę, dużo ruchu i muzyki. Nauczamy sprawdzoną metodą reagowania całym ciałem (TPR). Lekcjom zawsze towarzyszą zadania manualne, w sposób naturalny przybliżające dzieciom temat. Nasze zajęcia dostosowane są do potrzeb rozwojowych dzieci.

Lektorzy

YES stawia na entuzjastycznych, wykwalifikowanych i doświadczonych lektorów, absolwentów nauczycielskich kolegiów językowych, filologii, lingwistyki, dla których nauczanie i praca z dziećmi i młodzieżą to czysta przyjemność. Nasza kadra to lektorzy stale podnoszący swoje kwalifikacje w celu poszukiwania najnowszych efektywnych rozwiązań. Nasi lektorzy są wymagający i konsekwentni - to ludzie, dla których sukces Kursanta jest najważniejszy.